Change language
dehaze

Taimeökoloogia töögrupp

Taimeökoloogia töögrupi tegevus aitab heita valgust sellele, millised on mitmekesisuse varieerumise põhjused nii taime- kui seenekooslustes. Seda teades saame välja pakkuda ka parimad viisid bioloogilise mitmekesisuse kaitseks. Loe rohkem...

Uudised

Taimkatte tsonaalsuse praktikum Kanaaridel

Aprill 2017

Mitmed taimeökoloogia töörühma liikmed osalesid põneval Maateaduste ja ökoloogia doktorikooli poolt korraldatud välipraktikumil Tenerifel. Tänu oma järsule kõrgusgradiendile on Tenerife ideaalne mudelsaar uurimaks, kuidas ökoloogilised ja evolutsioonilised protsessid taimkatet kujundavad. Tenerife kõrgusgradient ulatub merepinnalt kuni 3700 meetri kõrgusele Teide vulkaani tippu. Ühe aprillikuu nädala jooksul said doktorandid oma silmaga näha ökoloogia alusteooriate toimimist ning praktiseerida moodsaid taimeökoloogia meetodeid. Meie töörühma doktorantidest osalesid Maret, Siim-Kaarel ja Tanel, ning Inga kui üks ekspeditsiooni põhijuht.

Tallinna Pae Gümnaasiumi teaduspäev

Aprill 2017

20. aprillil toimus Tallinas Pae Gümnaasiumis kuuenda klassi õpilastele pühendatud Harry Potterist inspiratsiooni saanud teaduspäev „Henry Lotter“. Õpilased said tol päeval osaleda viktoriinis ja erinevates töötubades. Taneli initsiatiivil osalesime interaktiivse töötoaga tutvustamaks õpilastele mükoriisat ning selle olulisust. Praktilise tööna lasime lastel mikroskoobi abil otsida taimejuurtes olevaid seenestruktuure – vesiikuleid.

 

Töörühma seminar

Aprill 2017

Taimeökoloogia töörühma seminar toimus 18-19 aprillil Palamuse lähistel. Seminaril tutvustati käimas olevaid projekte ning arutati veel seni avaldamata teadustulemsute üle. Lisaks toimus Mari ja Carlose juhtimisel taimede tunnuste töötuba eesmärgiga välja selgitada, millised on taimede mükoriisa tunnused.

Tartu Ülikooli teaduspäev Pärnus

Aprill 2017

11. aprillil käisid meie töörühmast Lena ja Teele koos Kerstiga makroökoloogia töörühmast Pärnus Tartu Ülikooli teaduspäeval õpilastele ökosüsteemide taastamisest rääkimas. Õpitoa alguses tutvustasid Kersti ja Lena taimekoosluste kujunemist ja säilimist mõjutavaid tegureid ning ökosüsteemide taastamist. Pärast seda said õpilased teha teoreetilise harjutuse, kuidas käib ühe ökosüsteemi taastamine raba, loopealse ja puisniidu näitel.

Uudiste arhiiv:

2022: märts, august
2021: veebruar, märts, mai, juuli, august, september, oktoober
2020: veebruar, august, september, detsember
2019: jaanuar, veebruar, märts, aprill, juuni, juuli, september, november
2018: jaanuar, veebruar, märts, aprill, mai, juuni, juuli, oktoober, november, detsember
2017: jaanuar, veebruar, märts, aprill, mai, juuni, juuli, august, september, oktoober, november, detsember
2016: jaanuar, veebruar, märts, aprill, mai, juuli, august, september, oktoober, november, detsember
2015: jaanuar, veebruar, märts, aprill, mai, juuli, august, september, oktoober, november
2014: jaanuar, veebruar, mai, juuli, august, september, november, detsember
2013: jaanuar, veebruar, aprill, mai, juuni, juuli, august, september, oktoober, november, detsember
2012: jaanuar, veebruar, märts, aprill, mai, juuni, august, september, oktoober, november, detsember
2011: mai, juuni, september, oktoober, november