Change language
dehaze

Taimeökoloogia töögrupp

Taimeökoloogia töögrupi tegevus aitab heita valgust sellele, millised on mitmekesisuse varieerumise põhjused nii taime- kui seenekooslustes. Seda teades saame välja pakkuda ka parimad viisid bioloogilise mitmekesisuse kaitseks. Loe rohkem...

Uudiste arhiiv - Aprill

Välitööd Indias

Aprill 2018

Teadur Inga Hiiesalu ja doktorant Tanel Vahter osalesid välitöödel Indias, et jätkuvalt täiendada globaalset krohmseente mitmekesisuse andmestikku. Proovivõtualad paiknesid niiskes subtroopilises metsavööndis, mis laiub Põhja-India Himaalaja eelmäestikust India keskosani. Töötada tuli vaheldusrikastes tingimustes, kus mõnel päeval küündis õhutemperatuur 43 kraadini. Põnevate välitööde ajal võis kohata uudishimulikke makaake ja hall-langureid,india piisoneid, paabulinde ja sambari hirvi. Kogutud materjal analüüsitakse DNA-põhiste meetodite abil ja saadud andmed aitavad välja selgitada silmaga nähtamatute krohmseente ülemaailmseid levikumustreid.

Ökoloogiliste võrgustike analüüsi kursus Mallorcal

Aprill 2018

21-23 märtsil toimus Spanish Ecological Society (AEET) poolt koos Mediterranean Institute for Advanced Studies (CSIC) ja Baleaari saarte Ülikooli korraldatud esimene Hispaania kursus ökoloogiliste võrgustike analüüsimiseks. Kursus toimus Mallorcal ning sellest võttis osa ka meie töörühma teadur Guillermo Bueno. Kursust juhendasid oma ala tipud, teiste seas Anna TravesetAmparo Lazaro ja  Carlos Lara. Kursusel käsitleti ökoloogiliste võrgustike analüüsi meetodeid ning nende tuleviku potentsiaali taimeökoloogilistes uuringutes.

Külaline Serbiast, Novi Sadi Ülikoolist

Aprill 2018

Aprillis külastas meid COST projekti KEYSOM raames Dragana Stamenov Novi Sadi ülikoolist, kes tutvus nii arbuskulaarmükoriissete seente mikroskoopilise kui ka molekulaarse määramise metoodikaga. Taimeökoloogia töörühmast juhendasid teda doktorant Siim-Kaarel Sepp ja spetsialist Jane Oja.

Värske artikkel häirigute mõjudest krohmseentele ajakirjas Global Change Biology

Aprill 2018

10 aastat tagasi korjasid Martin Zobel, Mari Moora ja teised kolleegid esimesed mullaproovid meie globaalsesse andmekogusse. David García de León ja John Davison on viimastel aastatel koos kolleegide Maarja ÖpikInga Hiiesalu ja Kadri Koorem ning rahvusvaheliste partnerite Yongjun LiuHuyuan Feng ja Cherdchai Phosri abil selle keerulise andmestikuga kõvasti tööd teinud ning avaldanud tulemused mainekas ajakirjas Global Change Biology. Värske artikkel heidab valgust krohmseentele mõjuvate häiringute tagajärgedele looduslikes ja antropogeensetes elupaikades. Uuringu tulemused näitavad, et krohmseente mitmekesisus langeb häiringute tõttu siis kui looduslik liigirikkus on kõrge ning vastupidi, kasvab siis kui see on madal. Häiringud soodustavad ka ruderaalseid krohmseeneliike. Häiringute mõjusid krohmseentele käsitlevad ka meie viimased artiklid Argentiina sojaoa põldudest ning maakasutuse muutuste mõjudest Eestis.

 

Uudiste arhiiv:

2022: märts, august
2021: veebruar, märts, mai, juuli, august, september, oktoober
2020: veebruar, august, september, detsember
2019: jaanuar, veebruar, märts, aprill, juuni, juuli, september, november
2018: jaanuar, veebruar, märts, aprill, mai, juuni, juuli, oktoober, november, detsember
2017: jaanuar, veebruar, märts, aprill, mai, juuni, juuli, august, september, oktoober, november, detsember
2016: jaanuar, veebruar, märts, aprill, mai, juuli, august, september, oktoober, november, detsember
2015: jaanuar, veebruar, märts, aprill, mai, juuli, august, september, oktoober, november
2014: jaanuar, veebruar, mai, juuli, august, september, november, detsember
2013: jaanuar, veebruar, aprill, mai, juuni, juuli, august, september, oktoober, november, detsember
2012: jaanuar, veebruar, märts, aprill, mai, juuni, august, september, oktoober, november, detsember
2011: mai, juuni, september, oktoober, november