Taimeökoloogia töögrupp
Taimeökoloogia töögrupi tegevus aitab heita valgust sellele, millised on mitmekesisuse varieerumise põhjused nii taime- kui seenekooslustes. Seda teades saame välja pakkuda ka parimad viisid bioloogilise mitmekesisuse kaitseks. Loe rohkem...
Uudiste arhiiv - Detsember
Spetsialiseerumine arbuskulaarsetes mükoriisades
Detsember 2018
Kuivõrd arbuskulaarmükoriisseid (AM) seeneliike on vaid ca pooltuhat ning nendega sümbioosis elavaid taimeliike sadu tuhandeid, võiks arvata, et taimedel pole valikut ning tuleb leppida kõigi seentega, mis saadaval on. Siim-Kaarli ja teiste töörühma liikmete avaldatud artiklis kasutati võrgustikuanalüüsi meetodeid ning taime- ja seenekoosluse täielikku kirjeldamist, et uurida, kas taimede ja AM seente vahel esineb partnerite eelistamist. Ilmnes, et kõik päris kõigiga ikka ei sobi, kusjuures valivamad on rohundid ning taimed, kelle jaoks mükoriisa moodustamine ei ole ilmtingimata kohustuslik.
Mükoloogiaühingu aastakoosolek Actiones 2018
Detsember 2018
Eesti mükoloogiaühingu aastakoosolek Actiones toimus 8. detsembril Tallinna Loomaias.Taimeökoloogia töörühmast pidasid ettekanded värske doktor Jane Oja, kes rääkis orhideede mükoriisast ning teadur Inga Hiiesalu, kes kõneles krohmseente kooslustest Himaalaja kõrgmäestikus. Lisaks valiti 2019. aasta seen – soomustindik!
Tervitame külalist Brasiiliast!
Detsember 2018
Claudia on Brasiilia São Paulo Ülikooli järeldoktor, kes uurib suurte herbivooride kadumise ökoloogilisi tagajärgi taimedele ja arbuskulaarset mükoriisat moodustavatele seentele atlantilises metsas. Tartus õpib Claudia seenekooslute molekulaarset ja statistilist määramist mulla ja juureproovidest, mille ta on kogunud pikaajalistelt eksperimentidelt Brasiiliast. Tartus juhendab Claudiat Maarja Öpik. Claudia on avatud mitmesugustele koostöövõimalustele ning loodab leida siit palju uusi kontakte. Meie soovime Claudiale Tere Tulemast ning loodame, et tema siinviibimine on viljakas ja põnev!
Rahvusvaheline mullapäev
Detsember 2018
5. detsember on rahvusvaheline mullapäev. Juba üheksandat korda toimus selle tähistamiseks Eesti Maaülikoolis samanimeline üritus, kus sel aastal oli keskseks teemaks mullaelustik. Meie töörühmast tegi üritusel ettekande Maarja Öpik, kes avas kuulajatele mullas elavate seente peidetud maailma. Ühtlasi kuulutati mullapäeval välja aasta muld 2019 - madalsoomuld (võime kihla vedada, et kuskil, millalgi, tuleb see viktoriin, kus seda teadma peab). Nii nagu naistepäevagagi, tasub ka meie muldi silmas pidada sagedamini kui korra aastas - on nad ju elu kandjad ja andjad.
2022: märts, august
2021: veebruar, märts, mai, juuli, august, september, oktoober
2020: veebruar, august, september, detsember
2019: jaanuar, veebruar, märts, aprill, juuni, juuli, september, november
2018: jaanuar, veebruar, märts, aprill, mai, juuni, juuli, oktoober, november, detsember
2017: jaanuar, veebruar, märts, aprill, mai, juuni, juuli, august, september, oktoober, november, detsember
2016: jaanuar, veebruar, märts, aprill, mai, juuli, august, september, oktoober, november, detsember
2015: jaanuar, veebruar, märts, aprill, mai, juuli, august, september, oktoober, november
2014: jaanuar, veebruar, mai, juuli, august, september, november, detsember
2013: jaanuar, veebruar, aprill, mai, juuni, juuli, august, september, oktoober, november, detsember
2012: jaanuar, veebruar, märts, aprill, mai, juuni, august, september, oktoober, november, detsember
2011: mai, juuni, september, oktoober, november